GALUSKA či PLÁŠŤOVKA

GALUSKA či PLÁŠŤOVKA
Otevřít v novém okně.

a) GALUSKA      b) PLÁŠŤOVKA

Hlavním výrobním programem firmy TUFO jsou GALUSKY a PLÁŠŤOVKY (galusky pro plášťový ráfek). Konstrukce obou typů obutí je v základu stejná, tvořená uzavřeným tubulárním toroidem. Rozdíl je pouze ve způsobu jejich spojení s ráfkem.

Patní tkanice je z bavlny, díky tomu dokonale zafixuje lepidlo a tím i zajistí optimální přilnutí galusky k ráfku.

Patní výztuha zajišťuje ukotvení plášťovky v ráfku a brání jejímu vyzutí v extrémních situacích.

Profilovaná patní pryž kopíruje tvar ráfku a vytváří tím po nahuštění dokonalé spojení plášťovky s ráfkem. Chrání ramínko ráfku před poškozením.

Běhoun. Provedení buď s příměsí aktivované siliky, siliky nebo černých sazí.
(U jednotlivých modelů označeno)

Ochranná pryž. Její objevení se při ojetí signalizuje kritický úbytek materiálu běhounu spojený se zvýšenou možností defektu. Rovněž slouží jako ochranná vrstva proti průpichu. (Jen u označených modelů)

Protidefektní vrstva (nárazník) z pryžokordového kompozitu s úhlem kordu blízkým obvodovému směru tvoří ochrannou vrstvu proti defektu a zároveň minimalizuje valivý odpor při současném zlepšení přenosu sil šlapání na vozovku. (Jen u označených modelů)

Spoj kostry tvořený překrytím jednotlivých vrstev v oblasti pod běhounem násobí hodnotu TPI a zvyšuje tím odolnost proti defektu.

Kostra tvořená dvouvrstvým pryžokordovým kompozitem s opačnou orientací nosného kordu v jednotlivých vrstvách spojených matricí z přírodního kaučuku vyztuženého silikou. U jednotlivých modelů dosahuje TPI kostry hodnot 60–210.

Vnitřní vzduchotěsná vrstva tvořená pryží na bázízká plynopropustnost v praxi znami butylkaučuku. Její nená nižší četnost huštění. Pevné spojení této vrstvy s kostrou přispívá ke snížení valivého odporu.Diskuze o článku: GALUSKA či PLÁŠŤOVKA


aaa:
aaaaa


sdf:
sd


dsfsdf:
sdfsdf


sdf:
df


zed:
zmatečně napsáno, není jasné k jakému z typů plášťů se právě autor snaží vyjádřitVaše jméno:    

Text:


Opište kontrolní text:
Opište text
© 2006 Galusky.cz